Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD) – Zaprojektuj swój uśmiech!

Kto z nas nie marzy o pięknym śnieżnobiałym uśmiechu niczym u gwiazdy filmowej? Trudno o większą ozdobę – białe zęby rozpromienią twarz i sprawią, że wygląd będzie świeży i zadbany. Rząd równych i perłowo białych zębów jest uznawany za jeden z największych atutów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jednak z wiekiem nasze zęby kruszeją i odbarwiają się, a styl życia, który prowadzimy, wcale nie sprzyja zadbanemu uśmiechowi. Litry wypitej kawy, wieczory z lampką wina, podjadanie słodyczy – i co gorsza – papierosy sprawiają, że nasz uśmiech, zamiast czarować, wprawia czasami – subtelnie mówiąc – w zakłopotanie. Na szczęście doświadczony dentysta i zaawansowana technologia jest w stanie pomóc zawrócić czas. Poznaj cyfrowe projektowanie uśmiechu w Dr. Frank.

Uśmiech szyty na miarę

Wierzymy w siły matki natury, niestety jak to czasem bywa, nie każdy z nas jest sprawiedliwie obdarzony w pewne atuty. Technologia digital smile design, czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu to proces, który pomaga wyrównać stawkę w grze, poprzez umożliwienie każdej osobie noszenia uśmiechu, na jaki zasługuje i o jakim marzy.

Aby poznać, na czym polega takie rozwiązanie, musimy udać się do roku 2007. Brazylijski stomatolog Christian Coachman, biorąc pod uwagę, że nawet najbardziej doświadczeni dentyści mogą mieć problemy w opisaniu efektu leczenia pacjentowi, opracował metodę cyfrowego projektowania uśmiechu.

Wizualizacja efektu zabiegów dentystycznych pozwala pokazać klientowi kliniki dentystycznej, jak może wyglądać jego uśmiech. Umożliwia także wprowadzenie ewentualnych korekt tak, aby w jak największym stopniu sprostać oczekiwaniom leczonego. Nie tylko usprawnia to proces korekcji uzębienia, ale również działa motywująco dla osób korzystających z usług dentystycznych.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu – Technologia wsparciem eksperta

Leczenie z wykorzystaniem procesu cyfrowego projektowania uśmiechu to metoda perfekcyjnego doboru kształtu zębów i ich odcienia do indywidualnych potrzeb pacjenta. Pod uwagę bierzemy czynniki takie jak karnacja, kształt twarzy, kolor i kształt ust oraz prywatne upodobania klienta. Głęboko wierzymy, że uśmiech powinien w jak najlepszym stopniu odzwierciedlać człowieka.

Dzięki takiemu wsparciu doświadczony dentysta jest w stanie stworzyć efekt, który przy użyciu konwencjonalnych metod leczenia nie byłby możliwy. Proces rozpoczyna się od sfotografowania i sfilmowania uśmiechu, zębów, a także mimiki twarzy pacjenta. Następnie zostaje przeprowadzona rozmowa, tak aby poznać wszystkie dążenia i upodobania osoby leczonej.

Nieodzownym elementem procesu jest również przeprowadzenie szeregu badań pozwalających na wnikliwą analizę stanu uzębienia. Kolejnym krokiem jest stworzenie przez naszych specjalistów wizualizacji, która w realny sposób odzwierciedla, jak będzie prezentować się uśmiech po zakończonym leczeniu dentystycznym. Taka technologia pozwala na pełniejszą współpracę pomiędzy stomatologiem i pacjentem, tak by móc stworzyć uśmiech marzeń.

Ostatnim krokiem procesu jest wykonanie tymczasowych zębów, które idealnie odwzorowują wizualizację. Pacjent ma możliwość przymierzenia uśmiechu. Dzięki temu na własne oczy może zobaczyć, jak świetnie będzie się w nim prezentował, a specjaliście pozwala wnieść ewentualne zmiany.

Dzięki takiemu rewolucyjnemu rozwiązaniu po raz pierwszy osoba korzystająca z usług stomatologicznych ma wpływ na efekt leczenia.

Stomatologia przyszłości – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Tylko najbardziej zaawansowane gabinety dentystyczne potrafią spełnić oczekiwania klientów. Dlatego podążając za duchem czasu i rozwojem staramy się wykorzystać najlepsze obecnie dostępne metody.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu pozwala również wyeliminować jakiekolwiek pomyłki i błędy komunikacyjne, nawet jeśli nad uśmiechem pacjenta pracuje wielu specjalistów jak: chirurg, ortodonta i protetyk stomatologiczny. Wizualizacja pozwala na dokładny dobór technik leczenia, aby efekt był taki, jak pierwotnie założono.

Co więcej, projektowanie uśmiechu to nie tylko zobrazowanie rezultatu leczenia, ale również jego szczegółowe rozplanowanie. Metoda pozwala na objaśnienie pacjentowi, jak rozłożone w czasie zostaną poszczególne etapy leczenia, na czym będą one polegać, a co najważniejsze ile będą kosztować.

Metoda zapewnia leczonemu komfort psychiczny, gdyż w sposób świadomy rozporządza swoimi środkami finansowymi, unikając zaskoczenia, gdy dentysta podaje kwotę inną, niż się spodziewał.

Mistrzowska współpraca

Pozwól sobie na komfort i poczucie kontroli, skorzystaj z naszej usługi cyfrowego projektowania uśmiechu. Ten rewolucyjny koncept w końcu umożliwia pełną współpracę i niczym niezaburzoną komunikację pomiędzy pacjentem i dentystą, a to wszystko, by spełnić najskrytsze marzenia o idealnym uśmiechu.