Przeciwwskazania do założenia implantów

Leczenie implantologiczne oferowane przez Dr. Franka stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób z brakami zębowymi, niezależnie od ich zakresu. Czy to pojedyncze ubytki, czy też kompletna utrata uzębienia, przy wsparciu specjalistów i wykorzystaniu nowoczesnych metod, leczenie implantologiczne staje się skuteczną odpowiedzią na problemy związane z utratą zębów.

Implanty dentystyczne, będące istotnym elementem leczenia, umożliwiają pacjentom odzyskanie pięknego uśmiechu i pełnej funkcjonalności jamy ustnej. Dr. Frank to ceniony ekspert w dziedzinie implantologii, którego doświadczenie i profesjonalizm gwarantują wysokiej jakości opiekę na każdym etapie procesu.

Warto jednak pamiętać, że nie każdy przypadek nadaje się do chirurgicznego wszczepienia implantów. Przeciwwskazania do leczenia implantologicznego mogą obejmować różne aspekty zdrowotne pacjenta. Mogą to być takie aspekty jak: stan zdrowia, obecność niektórych chorób przewlekłych czy zaburzeń układu krzepnięcia krwi. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o leczeniu implantologicznym, zaleca się konsultację. Dr. Frank i jego zespół, dokładnie ocenią indywidualny przypadek i dostosują plan leczenia do potrzeb pacjenta.

Na czym polega leczenie implantologiczne?

Leczenie implantologiczne realizowane w gabinecie stomatologicznym Dr. Frank to kompleksowy proces przywracania pełnej funkcji i estetyki uzębienia poprzez zaawansowane implanty dentystyczne. Pacjenci najpierw przechodzą starannie przeprowadzoną konsultację. W trakcie konsultacji dr. Szymon Frank oraz specjaliści oceniają zdrowie pacjenta oraz wykluczają ewentualne przeciwwskazania. Diagnostyczne narzędzia, w tym tomografia komputerowa, pozwalają na precyzyjne planowanie każdego przypadku.

Po pozytywnej ocenie kwalifikacji pacjenta, następuje etap chirurgicznego wszczepienia implantu w kość szczęki lub żuchwy. Kolejno, okres gojenia, trwający zazwyczaj około 3 miesięcy, jest niezbędny dla trwałego osadzenia implantu. Następnie, specjaliści dobierają odpowiednie komponenty implantologiczne, co stanowi klucz do ostatecznego zastosowania protezy lub korony.

Pod nadzorem doświadczonego dr. Franka, proces leczenia implantologicznego jest starannie dostosowywany do potrzeb każdego pacjenta. Trwa on od kilku do maksymalnie 10 miesięcy. Efektem jest odzyskanie pewności siebie dzięki kompletnemu uzupełnieniu brakujących zębów.

Kiedy nie jest możliwe założenie implantów?

Istnieją pewne warunki, w których założenie implantów nie jest możliwe. Warto zdawać sobie sprawę, że procedura ta nie zostanie przeprowadzona w następujących przypadkach:

  • Wiek pacjenta – osoby zbyt młode, u których rozwój kości nie został jeszcze zakończony, nie kwalifikują się do zabiegu implantologicznego. Zazwyczaj zaleca się, aby rozważyć tę procedurę dopiero po osiągnięciu 16. roku życia. Należy jednak mieć na uwadze, że ta granica wiekowa może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta. U niektórych osób wzrost kości może trwać aż do 20. roku życia.
  • Aktywne procesy chorobowe – osoby z chorobami autoimmunologicznymi, nieustabilizowaną cukrzycą, nowotworami lub innymi poważnymi schorzeniami nie są kandydatami do leczenia implantologicznego. Stan zdrowia pacjenta musi być wystarczająco stabilny, aby zminimalizować ryzyko powikłań.
  • Ciąża pacjentkiprocedura wszczepiania implantów wymaga znieczulenia, które może być niewłaściwe dla kobiet w ciąży. Dodatkowo, badanie tomograficzne, które jest często potrzebne przed zabiegiem, emituje promieniowanie jonizujące, które może negatywnie wpływać na rozwijający się płód. W przypadku pacjentek ciężarnych zaleca się konsultację z implantologiem po porodzie, a procedurę można rozważyć dopiero wtedy.
  • Stan jamy ustnej i zębówprzed przystąpieniem do leczenia implantologicznego konieczne jest wyleczenie wszelkich zębów z próchnicą oraz zadbanie o stan dziąseł i jamy ustnej. Obecność infekcji może poważnie utrudnić proces gojenia się implantu lub nawet spowodować jego odrzucenie.

Warto pamiętać, że każdy pacjent jest traktowany indywidualnie, a decyzja o podjęciu leczenia implantologicznego zawsze opiera się na analizie jego stanu zdrowia. Dr Frank oraz zespół specjalistów z jego kliniki przywiązują ogromną wagę do dokładnej oceny pacjenta i dostosowania planu leczenia do jego potrzeb oraz możliwości zdrowotnych.