Dr Frank, blog, Implanty stomatologiczne: co warto o nich wiedzieć?

Implanty stomatologiczne: co warto o nich wiedzieć?

Implanty zębowe służą wypełnieniu ubytków powstałych w naturalnym uzębieniu pacjenta. Powinny one być zakładane przez wykwalifikowanego stomatologa i odznaczać się wytrzymałością, a przy tym nie wyróżniać się kolorem od reszty zębów. Dowiedz się, co to jest implant zębowy, jak wygląda zakładanie takiego wszczepu i jakie rodzaje implantów stomatologicznych są dostępne na rynku.

Przeczytaj więcej

Dr Frank, blog, Co to są licówki?

Co to są licówki?

Co to są licówki?

Jeśli wygląd i kształt Twoich zębów nie odpowiada Twoim oczekiwaniom, niewykluczone, że dobrym rozwiązaniem będą dla Ciebie licówki stomatologiczne. Dzięki nim poczujesz się pewniej i polubisz swój szczery, szeroki uśmiech. Dowiedz się więcej o licówkach i o tym, jak wygląda zabieg ich zakładania.

Przeczytaj więcej

Dr Frank, blog, Aparaty ortodontyczne  co warto o nich wiedzieć? - Ortodonta Warszawa

Aparaty ortodontyczne co warto o nich wiedzieć? - Ortodonta Warszawa

Kiedy postanawiamy leczyś się ortodontycznie, oczekujemy szybkich i trwałych efektów utrzymujących się do końca życia. Mamy nadzieję, że po dwóch latach noszenia aparatu już na zawsze będziemy mieli olśniewający uśmiech. Często również jesteśmy przekonani, że wygląd naszej twarzy drastycznie się zmieni.

Niestety, takie myślenie jest błędne. Żeby uzyskać oczekiwane rezultaty, leczenie musi być starannie przemyślane i zaplanowane. Powinno byś również w odpowiedni sposób zakończone.

 

Przeczytaj więcej

Dr Frank, blog, Leczenie stomatologiczne dzieci - Dentysta dziecięcy Warszawa

Leczenie stomatologiczne dzieci - Dentysta dziecięcy Warszawa

Leczenie stomatologiczne dzieci

Kiedy zgłosić się na pierwszą wizytę z dzieckiem do dentysty?

Kobiety w ciąży, które są pacjentkami gabinetu otrzymują wytyczne jak dbać o jamę ustną jeszcze nienarodzonego dziecka. Lekarz informuje o technice mycia wałów dziąsłowych i udziela praktycznych porad, aby zminimalizować ryzyko powstania próchnicy u dziecka. Najlepszy wiek na pierwszą wizytę dziecka w gabinecie stomatologicznym/dentystycznym to 2 – 2,5 roku . Oczywiście jeśli cokolwiek niepokoi rodzica lub pediatrę w związku z zębami dziecka – należy zgłosić się wcześniej.

Pierwsza wizyta dziecka polega na zapoznaniu z lekarzem i budowaniu zaufania. Najmłodsi pacjenci mają wtedy okazję na zabawę sprzętem stomatologicznym pod nadzorem personelu medycznego. Pozwala to na przyjazne postrzeganie gabinetu przez dzieci.

 

Przeczytaj więcej

Dr Frank, blog, Profesjonalne usuwanie kamienia i osadu nazębnego

Profesjonalne usuwanie kamienia i osadu nazębnego

Powszechnie uważa się, że w zapobieganiu występowania większości chorób przyzębia, największą rolę odgrywają prawidłowo przeprowadzane zabiegi profilaktyczne.

W naszej klinice nie tylko leczymy zęby, ale również dbamy aby zdrowy i piękny uśmiech towarzyszył Państwu przez wiele lat. Dlatego nasi pacjenci na samym początku poddawani są zabiegom higienizacji wykonywanym przez higienistki stomatologiczne. Ich zadaniem nie tylko jest profesjonalne oczyszczenie zębów ze złogów nazębnych i osadów ale również edukowaniu pacjentów, w jaki sposób najlepiej zadbać o zdrowie zębów i dziąseł. Wielu pacjentów pyta, jak oprócz codziennej higieny i odpowiedniej diety należałoby zadbać o jamę ustną.

Przeczytaj więcej

Dr Frank, blog, Implant czy ząb? Kiedy zdecydować o konieczności leczenia implantologicznego?

Implant czy ząb? Kiedy zdecydować o konieczności leczenia implantologicznego?

 

Wielu pacjentów zadaje sobie pytanie kiedy tak naprawdę nie warto już inwestować w leczenie swojego własnego zęba tylko wszczepić sobie implant.

Oczywiście nie da się jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć, gdyż każdy przypadek kliniczny jest inny, ale jest wiele sytuacji gdzie wiemy na pewno, iż wszczepienie implantu będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla pacjenta zarówno z klinicznego jak i ekonomicznego względu.

 

Przeczytaj więcej

Kontakt

Dr Frank
Autorska Klinika Stomatologiczna
Bluszczańska 67 - U3
00-712 Warszawa
info@drfrank.pl
609 196 469

Sprawdź dojazd

Godziny przyjęć

Poniedziałek 10:00 - 19.00
Wtorek 10:00 - 19.00
Środa 10:00 - 19.00
Czwartek 10:00 - 19.00
Piątek 10:00 - 19.00
Sobota 10:00 - 14.00
Niedziela Nieczynne