Usuwanie przebarwień – Warszawa

W idealnym świecie wszyscy cieszylibyśmy się pięknymi, białymi zębami bez przebarwień. Jednak  mogą one powstać na zębach z wielu powodów. Sztuczne barwniki odpowiadające za kuszący kolor jedzenia mogą dodatkowo powodować szpecące odbarwienia na płytce zębowej.

Cytrusy ze względu na zawarte w sokach kwasy mogą nawet uszkodzić szkliwo, przez co dochodzi do miejscowej zmiany koloru. Palenie papierosów, picie dużej ilości kawy i herbaty, sprawia, że nasz uśmiech nabiera nieprzyjemnej barwy. Jeśli chcesz cieszyć się znowu białymi zębami, poznaj metody kliniki stomatologicznej Dr Frank na Mokotowie na usuwanie przebarwień.

Profilaktyka przede wszystkim

Zdrowe zęby pięknie wyglądają. Aby utrzymać je w olśniewającej kondycji, pamiętaj o zabiegach profilaktycznych w klinice stomatologicznej Dr Frank. Profesjonalne oczyszczenie zębów pozwoli Ci utrzymać zdrowy uśmiech, a do tego zwalczy przebarwienia. Zabieg składa się z czterech etapów. Rozpoczynamy od usunięcia kamienia nazębnego przez skaling nad i pod dziąsłowy. W tym celu wykorzystuje się ultradźwięki, które usuwają osad z kamienia nazębnego. Niewiele osób wie, że jest to zmineralizowana płytka bakteryjna – powoduje zapalenie dziąseł, choroby przyzębia i nieestetyczny kolor uśmiechu.

Następnym krokiem w klinice Dr Frank jest piaskowanie. Na tym etapie stomatolog wykorzystuje odpowiedni proszek piaskujący, który efektywnie usuwa przebarwienia z zębów. Piaskowanie zębów nie tylko poprawia ich wygląd, ale również jest skuteczne w przeciwdziałaniu próchnicy i paradontozie. Cząsteczki zawarte w piasku stomatologicznym mają idealną konsystencję – z jednej strony sprawnie oczyszczają płytkę nazębną, z drugiej strony są na tyle delikatne, że bezpiecznie można je stosować bez obawy
o uszkodzenie szkliwa

Usuwanie przebarwień – Mokotów

Gdy nasze zęby są już wolne od osadu, kamienia nazębnego i przebarwień warto przejść do kolejnego etapu profesjonalnego oczyszczenia zębów w Dr Frank. Polerowanie sprawi, że zęby staną się gładkie i lśniące. Zabieg nie trwa długo i jest bezbolesny, a otrzymany rezultat pozytywnie Cię zaskoczy. Można potraktować ten etap jako finalne poprawki. Jeśli po piaskowaniu pozostały jakieś przebarwienia zębów, to podczas tego kroku zostaną kompletnie wyeliminowane.

Polerowanie zębów poprzez wygładzenie ich pozwala również na poprawę stanu jamy ustnej. Niweluje drobne szczeliny i nierówności, w których mogłaby się odkładać płytka bakteryjna. Zwieńczeniem oczyszczenia zębów z przebarwień jest fluoryzacja. Dzięki niej nastąpi remineralizacja szkliwa i zębiny. Fluor zabezpieczy zęby przed działaniem bakterii i kwasów, a także zahamuje proces rozwoju próchnicy. Choć zabieg jest bezbolesny, należy pamiętać, że nie można go wykonać w domu, powinien przeprowadzić go doświadczony stomatolog w klinice Dr Frank w Warszawie.

Naturalnie piękne zęby

Stosując delikatne zabiegi higienizacji jamy ustnej możemy uzyskać rewelacyjne rezultaty. Usuwanie przebarwień związanych z wiekiem, paleniem papierosów czy piciem wina można wykonać skutecznie w klinice Dr Frank na Mokotowie.