Usuwanie kamienia nazębnego – Warszawa Mokotów

Kamień nazębny nie tylko nieestetycznie wygląda, ale może powodować groźne skutki zdrowotne. Odpowiada on za tworzenie się próchnicy oraz zapalenia dziąseł.  Objawy, które szybko zauważysz to zaczerwienienie dziąseł, ich krwawienie podczas szczotkowania oraz nieprzyjemny zapach z ust. Ze względu na to, że złogi kamienia niszczą kość, skutkuje w perspektywie czasu paradontozą. Wiele osób narzeka na osadzanie się go, jednak warto pamiętać, że skuteczne usuwanie kamienia na zębach wykonasz w klinice stomatologicznej Dr Frank.

Skaling – jak wygląda proces?

Usuwanie kamienia nazębnego – inaczej skaling, to zabieg, podczas którego wykorzystujemy ultradźwięki. Zabieg powinno się wykonywać profilaktycznie minimum raz w roku, a przed wybielaniem zębów lub lakierowaniem jest on wymagany, aby uzyskać zadowalający rezultat.  

Warto mieć na uwadze jednak, że osobom, które mają tendencje do powstawania kamienia nazębnego dentysta może zalecić częstsze wizyty. Skaler ultradźwiękowy usuwa zmineralizowaną płytkę bakteryjną poprzez emitowanie wysokich częstotliwości dźwięków. Urządzenia rozbija złogi kamienia nazębnego oraz czyści szkliwo z osadu. Dzięki nowoczesnym metodom usuwania kamienia nazębnego zabieg na zębach bez odsłoniętych szyjek zębowych przebiega bezboleśnie.

W konsekwencji Twoje zęby bez kamienia będą zdrowsze i piękniejsze. Znikną nawracające zapalenia dziąseł, krwawienie podczas mycia zębów oraz co najważniejsze, przykry zapach z ust.

Czyszczenia kamienia z kieszonek przydziąsłowych 

Gdy kamień osiądzie głęboko w kieszonkach przydziąsłowych, w Dr Frank uzyskasz ratunek. Usługi z zakresu Periodontologii pozwolą wyleczyć choroby przyzębia i błony śluzowej, krwawiących dziąseł, nieprawidłowej ruchomości zębów. Kiretaż to rodzaj leczenia, dzięki któremu stomatolog usuwa kamień oraz skupiska zapalne z kieszonki dziąsłowej. W zależności od rozmiaru kieszonek przyzębnych stomatolog może wykonać kiretaż otwarty lub zamknięty. Ten pierwszy jest stosowany przy głęboko osadzonym kamieniu zębowym i kieszonkach, które swoim rozmiarem przekraczają 5 mm.

Zabieg jest zaawansowany i wymaga, aby specjalista dokonał nacięcia dziąsła w celu usunięcia chorej tkanki oraz oczyszczenia powierzchni korzenia, po wykonaniu kiretażu otwartego zaszywa się ranę. Kiretaż zamknięty to mniej inwazyjny proces, nie wymaga nacięcia i stosuje się go gdy rozmiar kieszonek dziąsłowych nie przekracza 5 mm.  Usunięcie głęboko osadzonego kamienia z kieszonek przydziąsłowych pozwala na uratowanie zębów i dziąseł.

Skaling – Zdrowe zęby bez kamienia

Kamień nazębny, choć brzmi niepozornie, jest szybką drogą do wielu dolegliwości. Jeśli chcesz, aby Twój uśmiech prezentował się pięknie, zęby i dziąsła były zdrowe, a oddech świeży – umów się na skaling w klinice stomatologicznej Dr Frank na Mokotowie. Unikniesz zapalenia dziąseł, nieestetycznych przebarwień i paradontozy. Dzięki doświadczeniu i kompetencjom specjaliści z kliniki stomatologicznej Dr Frank pomogą nawet przy zaawansowanym osadzeniu się kamienia w kieszonkach przydziąsłowych.