Profilaktyka zębów u dzieci – Warszawa Mokotów

Część rodziców planuje pierwszą wizytę dziecka u dentysty dopiero kiedy pojawią się zęby stałe. To błąd! Zabierz swoją pociechę do gabinetu stomatologicznego jak najszybciej. Pierwsza wizyta jest zalecana już przed ząbkowaniem, gdyż w ten sposób dentysta może pokazać jak dbać o higienę jamy ustnej dziecka. Natomiast na wizytę adaptacyjną należy zapisać nawet 2-latka. Warto wybrać wtedy gabinet stomatologiczny, który jest przyjazny dzieciom – tak jak Dr Frank Autorska Klinika Stomatologiczna w Warszawie. Podczas takich wizyt młody pacjent nie tylko przyzwyczai się do dentysty, ale również nauczy się, jak powinna wyglądać profilaktyka zębów. Pomocne w zapobieganiu próchnicy u dzieci są następujące elementy:

  • wizyty kontrolne – u dzieci powinny odbywać się co 3 miesiące, w ten sposób można szybko zapobiec ewentualnym niepokojącym zmianom w zębach,
  • lakierowanie zębów z fluorem – to bezpieczny sposób na wzmocnienie zębów,
  • oczyszczanie zębów mlecznych z osadu i kamienia nazębnego – w ten sposób można zminimalizować ryzyko pojawienia się próchnicy.

Wszystkie te usługi możesz wykonać w gabinecie stomatologicznym Dr Frank. Dla tych, którzy się zastanawiają, dlaczego warto zastosować profilaktykę zębów u dzieci, warto wskazać ogromne atuty takich działań. Przede wszystkim młodzi pacjenci uczą się od najmłodszych lat prawidłowych nawyków w higienie jamy ustnej oraz profilaktyce stomatologicznej. Dzięki temu w dorosłym życiu kwestie takie jak wizyta kontrolna czy oczyszczanie zębów z kamienia będą naturalne. W ten sposób można ograniczyć lęk przed stomatologiem i zadbać o to, by dzieci miały zdrowe i piękne zęby. Stosowanie działań profilaktycznych w gabinecie dentystycznym pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia próchnicy.

Metoda na piękne i zdrowe zęby u dorosłych – Warszawa Mokotów

Dorośli również nie powinni zapominać o odpowiedniej profilaktyce zębów. Wizyty kontrolne u stomatologa, takiego jak Dr Frank w Warszawie, warto odbywać co 6 miesięcy. Ponadto są zalecane również następujące zabiegi dentystyczne:

  • skaling – to skuteczna metoda na usunięcie kamienia nazębnego. Można wykonać skaling zębów mechanicznie, laserowo lub za pomocą zastosowania urządzenia emitującego fale dźwiękowe;
  • piaskowanie z polerowaniem zębów – za pomocą tej metody można usunąć osad z zębów oraz wyrównać delikatne przebarwienia. Zęby po piaskowaniu są czyste i prezentują się estetycznie;
  • fluoryzacja – zastosowanie tego sposobu profilaktyki zębów pozwala zabezpieczyć je przed próchnicą.

W gabinecie stomatologicznym Dr Frank w Warszawie możliwe jest zastosowanie pakietu usług zawierającego wszystkie wcześniej wymienione zabiegi.

Piękne i zdrowe zęby – Warszawa Mokotów

Warto dbać o higienę jamy ustnej oraz profilaktykę zębów, gdyż w ten sposób można uniknąć próchnicy i zbierania się kamienia oraz osadu nazębnego. Najłatwiej zapobiegać takim problemom i cieszyć się olśniewającym oraz uśmiechem.