Jak wybrać ortodontę w Warszawie na Mokotowie?

Piękny uśmiech to taki z prostymi, zdrowymi zębami. Głównym powodem do podjęcia leczenia ortodontycznego powinna być nie tylko poprawa estetyki uśmiechu, ale także osiągnięcie zdrowego zgryzu. Nieleczone wady zgryzu obniżają poczucie atrakcyjności, a do tego mogą wywołać wiele przykrych konsekwencji.

Wśród nich można wymienić próchnicę, choroby przyzębia, ukruszenia zębów, zanik kości i wadę wymowy. Na szczęście w Dr Frank w Warszawie, ortodoncja jest na najwyższym poziomie.

Aparaty stałe i ruchome

Dużą popularnością w korekcji zgryzu cieszą się aparaty ortodontyczne. W najbardziej podstawowy sposób można podzielić je na stałe i ruchome. Te pierwsze są zakładane przy poważnych wadach i dedykowane są nastolatkom oraz osobom dorosłym. Ruchomych natomiast można już używać przy zębach mlecznych, jednak są w stanie korygować tylko delikatne nieprawidłowości. O tym, jaki aparat ortodontyczny jest właściwy w leczeniu zadecyduje doświadczony ortodonta w DrFrank.

Wśród stałych aparatów ortodontycznych w ofercie znajdziesz tradycyjny, metalowy. Do jego zalet z pewnością można zaliczyć cenę, gdyż jest to najbardziej korzystne finansowo wyjście przy korekcji wady zgryzu. Jest także bardzo trwały i można wybrać ligatury w różnych odcieniach, zamieniając je w osobistą biżuterię. Jeśli jednak zależy Ci na bardziej subtelnym aparacie, który nie będzie aż tak widoczny podczas uśmiechu dobrym wyjściem będzie wybór dyskretnego aparatu stałego przezroczystego.

Transparentne elementy dopasowują się do koloru zębów, a przy tym są prawie niewidoczne. Ciekawą alternatywą do aparatów metalowych są aparaty samoligaturujące. Podstawowa różnica polega na braku ligatur, które są zastąpione przez klapki w zamkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu u pacjenta nie występuje dyskomfort podczas przemieszczania się łuku aparatu w zamkach.

Kolejną zaletą braku ligatur jest mniej wizyt kontrolnych u ortodonty, samo leczenie też jest krótsze o nawet kilka tygodni. Rosnącym powodzeniem wśród aparatów ortodontycznych ruchomych cieszy się metoda Clear Aligner. Estetyczne, przezroczyste nakładki nie powodują żadnego dyskomfortu u pacjenta, a przy tym zapewniają doskonałe efekty leczenia.

Implanty Ortodontyczne – Warszawa Mokotów

W gabinecie DrFrank ortodonci dokładają starań aby usługi świadczone przez nich mierzyły się z najnowocześniejszymi standardami. Jest możliwość leczenia ortodontycznego z użyciem specjalnych implantów. Zanim do tego dojdzie specjalista najpierw wykona badania kliniczne
i analizę zdjęć RTG. Lekarz wspólnie z Tobą wybierze najskuteczniejszą drogę korekcji zgryzu.

Implanty ortodontyczne pozwalają na osiągnięcie szybszych efektów podczas leczenia, skracając jego czas nawet o 30%. Służą one do zakotwiczenia szkieletowego aparatów ortodontycznych, dzięki czemu zapewniają znacznie większą kontrolę nad procesem wyrównania zgryzu.

Ortodoncja Warszawa – Mokotów

Odwiedź Mokotów i zdobądź piękny uśmiech w gabinecie DrFrank. Doświadczeni lekarze zaopiekują się Tobą podczas procesu korekcji wad zgryzu i w oparciu o doświadczenie oraz nowoczesne metody pomogą Ci wybrać najbardziej optymalną ścieżkę do zdrowych, prostych zębów.