Jakie protezy zębowe wybrać?

Uśmiech często pojawia się niekontrolowanie na naszej twarzy. Wyraża radość, wdzięczność lub uznanie. Braki w uzębieniu nie powinny być powodem, abyś przestał się uśmiechać. W wielu przypadkach braki w uzębieniu mogą wpłynąć na naszą pewność siebie, powodując, że unikamy uśmiechów. Dlatego też warto pamiętać, że protezy zębowe stanowią rozwiązanie, które może przywrócić Ci piękny uśmiech i pewność siebie.

W Autorskiej Klinice Stomatologicznej Dr. Frank w Warszawie, Dr. Frank i jego zespół specjalistów wiedzą, jak istotne jest pełne uzębienie nie tylko ze względów estetycznych, ale także dla Twojego ogólnego zdrowia. Bez względu na to, czy utraciłeś zęby w wyniku choroby, wypadku czy z powodu procesu starzenia się, nowoczesne protezy zębowe dostępne w klinice Dr Frank mogą pomóc Ci odzyskać pełny uśmiech i pewność siebie.

Nie musisz już ukrywać swojego uśmiechu z powodu brakujących zębów. Dzięki zaawansowanym technologiom i indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta, Dr. Frank i jego zespół będą mogli dostosować protezy zębowe tak, aby były one idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Protezy zębowe akrylowe

Protezy zębowe akrylowe stanowią jedno z rozwiązań, które Dr. Frank i jego zespół specjalistów mogą zaproponować pacjentom, szczególnie w przypadku pełnego bezzębia. Te ruchome protezy charakteryzują się pełnym garniturem zębów oraz płytką, która jest osadzana na podniebieniu. Protezy akrylowe są cenowo atrakcyjne i stanowią popularną alternatywę.

Główną zaletą protez zębowych akrylowych jest ich dostępność i przystępna cena, co przyciąga wielu pacjentów. Siła żucia w przypadku tych protez opiera się na podniebieniu, a nie na mięśniach żuchwy. Aby zapewnić stabilizację protezy, można użyć specjalnego kremu do protez, co pozwala uniknąć nieporęcznego ruchu protezy podczas jedzenia lub mówienia.

W niektórych przypadkach, gdy nie ma potrzeby zastąpienia wszystkich zębów, możliwe jest wykonanie częściowej protezy z akrylu. Warto zaznaczyć, że proces dostosowania protezy do Twoich potrzeb i budowy jamy ustnej jest istotny. Lekarze pracujący w Klinice Stomatologicznej Dr. Frank będą współpracować z Tobą, aby zapewnić, że proteza będzie wyglądać naturalnie i będzie komfortowa w noszeniu.

Protezy zębowe szkieletowe

Protezy szkieletowe stanowią fascynującą opcję dla osób, które borykają się z ubytkiem jednego lub kilku zębów. W porównaniu do tradycyjnych protez osiadających, protezy szkieletowe charakteryzują się wykorzystaniem stopów metali o dużej biokompatybilności. Są one znacznie delikatniejsze i lżejsze od protez akrylowych, co przyczynia się do komfortu noszenia.

Największą zaletą protez szkieletowych jest fakt, że wciąż korzystają z naturalnego odruchu żucia, ponieważ sztuczne zęby są osadzane na zdrowych zębach pacjenta. To istotne, ponieważ mięśnie twarzy nadal pracują w taki sam sposób, jakby zachowały się naturalne zęby. Dzięki temu adaptacja do nowych zębów przebiega znacznie łatwiej.

Protezy szkieletowe oferują pacjentom rozwiązanie, które pozwala na zachowanie naturalnego odruchu żucia i komfortu, jednocześnie zapewniając estetyczny efekt oraz funkcjonalność. Dlatego warto rozważyć tę opcję, jeśli masz ubytek zębów i chciałbyś przywrócić pełną funkcjonalność jamy ustnej, jednocześnie ciesząc się naturalnym wyglądem i komfortem. Konsultacja z doświadczonym stomatologiem w Klinice Stomatologicznej Dr. Frank może pomóc Ci dowiedzieć się więcej na ten temat i dostosować leczenie do Twoich indywidualnych potrzeb.

Protezy wsparte na implantach

Protezy zębowe wsparte na implantach to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących najbardziej naturalnego efektu i najwyższego komfortu. W Klinice Stomatologicznej Dr. Frank, rekomendujemy tę opcję ze względu na jej wygodę i trwałość.

Idea działania protez opartych na implantach polega na zastosowaniu co najmniej dwóch implantów w szczęce, które stanowią trwałą podstawę dla protezy. Dzięki temu rozwiązaniu proteza jest niezwykle stabilna i nie ma ryzyka jej przemieszczenia się. To oznacza, że możesz cieszyć się pełną pewnością siebie, niezależnie od tego, czy jesz twardy pokarm, czy swobodnie rozmawiasz.

Kolejną korzyścią protez na implantach jest krótki okres akomodacji do nowego uzupełnienia. Oznacza to, że szybko dostosowujesz się do noszenia protezy i wracasz do normalnego funkcjonowania. Co istotne, protezy te wykorzystują naturalną siłę szczęki podczas żucia, co pomaga uniknąć deformacji mięśni twarzy i zaniku kości.

Protetyka – Mokotów

Protetyka stomatologiczna jest niezwykle istotną dziedziną, która może poprawić nie tylko estetykę, ale także funkcjonalność jamy ustnej. W Dr. Frank na Mokotowie, doświadczeni protetycy oferują rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Najważniejsze jest to, aby nie zwlekać z uzupełnianiem braków w uzębieniu. Luki w zębach mogą prowadzić nie tylko do kompleksów estetycznych, ale także do poważniejszych problemów zdrowotnych. Wadliwy zgryz i problemy z wymową to tylko niektóre z konsekwencji nieleczenia ubytków w uzębieniu.

Warto zrozumieć, że nawet ubytek jednego zęba ma wpływ na całe uzębienie. Bez właściwego uzupełnienia, pozostałe zęby mogą nadmiernie się zużywać, przemieszczać i prowadzić do dalszych problemów. Dlatego ważne jest, aby działać w odpowiednim czasie.

Jeśli masz luki w uzębieniu, nie zwlekaj. Skorzystaj z wizyty w Klinice Stomatologicznej Dr. Frank na Mokotowie w Warszawie, gdzie doświadczeni specjaliści protetycy pomogą Ci dobrać najlepsze rozwiązanie. Nie tylko odzyskasz piękny uśmiech, ale również zadbasz o zdrowie swojego uzębienia i funkcjonalność jamy ustnej. Umów się na wizytę już dziś, aby rozpocząć drogę do pełnej i zdrowej uśmiechu.