Jakie protezy zębowe wybrać?

Uśmiech często pojawia się niekontrolowanie na naszej twarzy. Wyraża radość, wdzięczność lub uznanie. Braki w uzębieniu nie powinny być powodem, abyś przestał się uśmiechać. W wyniku choroby, wypadku lub z wiekiem możemy stracić zęby. Pamiętajmy, że uzupełnienie ubytków powinno być ważne, nie tylko ze względów estetycznych. Nowoczesne protezy zębowe ruchome w Dr Frank pozwolą Ci odzyskać piękny uśmiech i pewność siebie.

Protezy akrylowe

W przypadku pełnego bezzębia jedną z alternatyw, jakie może zaproponować stomatolog w Dr Frank jest użycie protezy zębów akrylowej – ruchomej. Zawiera ona pełen garnitur zębów i płytkę do osadzenia na podniebieniu. Ze względu na przystępność i atrakcyjną cenę cieszy się dużą popularnością. W przypadku takiej protezy zębowej siła żucia opiera się na podniebieniu, zamiast na mięśniach żuchwy, a jej stabilizacje wspiera się kremem do protez. Możliwe jest także wykonanie częściowej protezy z akrylu, protetyk w Dr Frank przeprowadzi z Tobą ten proces, tak abydobrana proteza prezentowała się naturalnie oraz by noszenie jej było komfortowe.

Protezy szkieletowe

Ciekawą propozycją dla osób, które skarżą się na ubytek jednego lub kilku zębów jest użycie protez szkieletowych. W porównaniu do protez osiadających szkieletowe są wykonane ze stopów metali o dużej biokompatybilności. Są delikatniejsze i lżejsze niż akrylowe. Największą zaletą protez szkieletowych, jest fakt, ze nadal wykorzystuje się naturalny odruch żucia, gdyż sztuczne zęby osadza się na zdrowych. To duża zaleta, dlatego że mięśnie twarzy będą pracować w ten sam sposób, jakby to było Twoje naturalne uzębienie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, bardzo szybko przyzwyczaisz się do nowych zębów, a ryzyko uszkodzenia śluzówki i odparzeń będzie sprowadzone do minimum.

Protezy wsparte na implantach

Dla osób, które chcą uzyskać najbardziej naturalny efekt polecamy protezy zębowe wsparte na implantach w Dr Frank. Jest to najwygodniejsza propozycja pośród protez całkowitych ruchomych. Sekretem jej działania jest zaaplikowanie minimum dwóch implantów w szczęce. Dzięki temu proteza opiera się na nich i jest bardzo stabilna. Okres akomodacji do niej trwa bardzo krótko, ponadto nie ma możliwości, żeby proteza się wysunęła – nawet podczas jedzenia twardych owoców czy swobodnego mówienia. Ze względu na to, że ten rodzaj wypełnienia wykorzystuje naturalną siłę szczęki przy żuciu, unikniesz deformacji mięśni twarzy i zaniku kości.

Protetyka – Mokotów

W Dr Frank doświadczeni protetycy zaproponują rozwiązanie optymalne dla Ciebie. Najważniejsze, abyś nie zwlekał z uzupełnieniem braków w uzębieniu. Niewiele osób wie, że oprócz kompleksów, luki w zębach mogą skutkować postępującą wadą zgryzu, a także wymowy. Nawet ubytek jednego zęba szkodzi – obciąża nierównomiernie pozostałe zęby, które ulegają nadmiernemu starciu, a przy tym zaczynają się nieprawidłowo przemieszczać w szczęce.

W konsekwencji nie uzupełniając luki po jednym zębie, w perspektywie czasu przyśpieszysz utratę reszty. Już dzisiaj umów się na wizytę w Klinice Stomatologicznej Dr Frank w Warszawie na Mokotowie.