Ekstrakcja ósemek – Warszawa Mokotów

Wyrzynanie się zębów mądrości nie przysparza punktów IQ, a niestety może sprawić duży dyskomfort. Wynika to z tego, że często są one zaatakowane próchnicą, a ich kierunek wzrostu jest niepoprawny względem innych zębów. Dlatego zalecana jest ekstrakcja ósemek. Dowiedz się, jak wygląda taki zabieg przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym Dr Frank w Warszawie.

Dlaczego ósemki są takie kłopotliwe?

Wiele osób dziwi się, dlaczego zęby mądrości przysparzają tak dużych problemów. Powodem takiej sytuacji może być fakt, że wyrośnięcie tych trzonowców następuje pomiędzy 16 a 25 rokiem życia, kiedy pozostałe zęby są już wykształcone, przez co zęby mądrości wyrzynają się pod nieprawidłowym kątem. Zazwyczaj proces ten wiąże się z dyskomfortem, a niejednokrotnie nawet uniemożliwia poprawne funkcjonowanie. Dlatego coraz częściej wykonuje się ekstrakcję ósemek.

Jakie są przesłanki do wyrwania zębów mądrości?

Należy wiedzieć, że ósemki nie pełnią żadnej funkcji w jamie ustnej. To trzonowce, które są najdalej wysunięte w stronę przełyku. Co więcej, można zaobserwować ich zanik, gdyż u niektórych osób nie występują nawet zalążki tych zębów. Położenie ósemek sprawia, że trudno je dosięgnąć za pomocą zwykłej szczoteczki do zębów, co w konsekwencji może powodować odkładanie się osadu oraz kamienia nazębnego oraz rozwój próchnicy. Wśród powodów skłaniających do wykonania ekstrakcji ósemek w np. Autorskiej Klinice Stomatologicznej Dr Frank w Warszawie, można wymienić:

  • zatrzymanie się trzonowców

Niewyrżnięcie się ósemek może być spowodowane ich złym ułożeniem. Warto nie lekceważyć takiego problemu, gdyż może on oddziaływać negatywnie na zdrowie zębów, a zwłaszcza siódemek. Zatrzymane zęby mądrości mogą spowodować tworzenie się torbieli i stanów zapalnych. Wpływają również na ogólne samopoczucie człowieka.

  • próchnica ósemek

Trzecie zęby trzonowe ewolucyjnie już nie są potrzebne człowiekowi do życia. Często wyrastają w słabym stanie i można zauważyć u nich tendencję do szybkiego pojawiania się próchnicy. 

W wymienionych sytuacjach należy wykonać chirurgiczną ekstrakcję zębów mądrości.

Jak wygląda chirurgiczne usunięcie zębów mądrości w klinice stomatologicznej Dr Frank – Warszawa Mokotów

Wciąż nie brak osób, które na samą myśl o wyrwaniu zębów odczuwają lęk. Niepotrzebnie. Ekstrakcja zębów wykonana profesjonalnie nie musi być złym doświadczeniem. Warto również pamiętać, że o wiele gorsze konsekwencje pojawią się przy bagatelizowaniu zepsutych lub zatrzymanych ósemek. Stan zębów ma wpływ nie tylko na samopoczucie, ale ogólne zdrowie organizmu. Podczas zabiegu ekstrakcji zębów mądrości w Autorskiej Klinice Stomatologicznej Dr Frank stosuje się znieczulenie, dzięki czemu pacjent nie musi obawiać się bólu. Wcześniej zostanie wykonane zdjęcie RTG szczęki, które pozwoli na dokładne określenie rozmieszczenia i wielkości korzeni zębów. Dzięki temu możliwe jest wykonanie ekstrakcji w bezpieczny i skuteczny sposób. Następnie rana po wyrwanym zębie jest oczyszczana, a w niektórych przypadkach konieczne jest założenie szwów. W Dr Frank wszystkie zabiegi ekstrakcji zębów są przeprowadzane bezboleśnie.