Chirurgiczne ekstrakcje zębów zatrzymanych – stomatolog Mokotów Szymon Frank

Szymon Frank jest renomowanym stomatologiem z Warszawy, którego gabinet mieści się na Mokotowie. Specjalizuje się w zabiegach chirurgicznych ekstrakcji zębów zatrzymanych. Jest to zabieg polegający na usunięciu zęba lub jego części, który jest zablokowany w szczęce lub żuchwie. Zęby zatrzymane są najczęściej spowodowane przez stan zapalny wokół zęba, jak również przez nieprawidłowości w strukturze kostnej. Zabieg chirurgicznej ekstrakcji zębów zatrzymanych może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Przed wykonaniem zabiegu stomatolog Szymon Frank przeprowadza wywiad i badanie stomatologiczne. Badanie to pozwala mu określić przyczyny zatrzymania zęba i określić najlepszy plan leczenia.

W trakcie zabiegu Szymon Frank może wykorzystywać narzędzia chirurgiczne, takie jak skalpel, wyciągarkę lub szczypce do usuwania zęba. Technika chirurgicznego usuwania zębów zatrzymanych może obejmować m.in. rozszczepienie zębów w celu ułatwienia ich usunięcia. Wszytko zalezy jednak od indywidualnego przypadku, z jakim zgłaszają się Pacjenci.
Po zakończeniu zabiegu chirurgicznego usunięcia zębów zatrzymanych konieczne jest założenie przez Szymona Franka szwów, które ułatwiają zasklepienie się powstałej po zabiegu rany.

Ponadto po zabiegu Szymon Frank udziela Pacjentom instrukcji postępowania, które mają na celu uniknięcie możliwych niedogodności pooperacyjnych. Zalecane jest m.in. spożywanie pokarmów o miękkiej konsystencji i unikanie stresu w okresie rekonwalescencji. Pacjentom nie zaleca się również palenia i picia alkoholu w ciągu pierwszych dni po zabiegu.

Szymon Frank to doświadczony stomatolog, który specjalizuje się w zabiegach chirurgicznych ekstrakcji zębów zatrzymanych. Zabieg ten jest skuteczny, bezpieczny i może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Przed zabiegiem Szymon Frank przeprowadza wywiad i badanie stomatologiczne, aby określić najlepszy plan leczenia i uniknąć powikłań pooperacyjnych. Pacjenci otrzymują również instrukcje postępowania, mające na celu wspomaganie rekonwalescencji po zabiegu chirurgicznej ekstrakcji zębów zatrzymanych.